Úvěr nebo operák? Co je pro vaši firmu nejlepší?

08.11.2021
Podnikáte a daří se vám, teď už by to chtělo jen to auto. Ale možností financování je spousty a chcete přeci tu nejlepší nabídku. Ať jste menší či větší firma, vyznat se v leasingových společnostech může zavařit hlavu ne jednomu podnikateli. Pokud ovšem nechcete vůz koupit hotově, máte tyto možnosti– finanční leasing anebo operativní leasing. Pomůžeme vám zjistit, která možnost je nejlepší právě pro vás!

Finanční leasing nebo-li úvěr 

Finanční leasing znáte možná jako „prostě lízing”. S leasingovou společností uzavřete smlouvu, složíte akontační poplatek, který obvykle činí alespoň 20 % z hodnoty vozu. Když úvěr splatíte, vozidlo je vaše. Skončíte tedy s autem v osobním vlastnictví, avšak veškeré servisní poplatky jdou na vaši kapsu. To může oproti operativnímu leasingu znamenat vyšší náklady, plus to nepomůže ani cash flow vaší společnosti. Operativní leasing je v tomto pro podnikatele lepší, jelikož se jim lépe plánují výdaje a udržují se na uzdě.

 

Operák od A do Z

Operativní leasing je v podstatě all-inclusive služba, při které si nemusíte dělat hlavu s náklady na pravidelný servis nebo výměnu pneumatik. Platíte pouze pravidelnou měsíční splátku a velmi často se obejdete i bez počáteční investice. Auto si od leasingové společnosti vypůjčíte zpravidla na 3 roky a na konci operáku ho vrátíte, vyměníte za lepší model nebo si ho od leasingovky odkoupíte. Neplatíte tedy splátku úvěru, ale částku za pronájem. Volitelné jsou doplňkové služby nebo roční nájezd, skladba volitelných prvků se odrazí ve výši splátky. Můžete si tedy na míru vaší firmy a vašich požadavků sestavit vaši flotilu, která bude narozdíl od klasického úvěru zahrnovat vše potřebné. 

Nemusíte ale vybírat operáky na dlouhé roky a za velké ceny. Operativní leasing seženete i třeba na rok a už od 5 000 Kč! Rádi vám pomůžeme s výběrem těch nejlepších vozů na operativní leasing na [email protected]