Subaru Outback 6. generace je v prodeji

13.05.2021
Šestá generace Subaru Outback nabízí v každém ohledu více než kdy dřív – má výrazně tužší karoserii, větší světlou výšku, ještě prostornější interiér i kufr, zcela nový infotainment, nejnovější generaci systému EyeSight a také komplexně vylepšené pohonné ústrojí, jehož srdcem zůstává plochý motor Boxer o objemu 2,5 litru.  
Tato nabídka již není platná, ale můžete se podívat na jiné vozy

Všechny verze jsou vybaveny symetrickým pohonem všech kol, voličem terénních režimů X-Mode a automatickou převodovkou Lineartronic.

 

Exteriér

Nový design 6.generace vychází z prvků předchozího auta a dále je zvýrazňuje. Nová je maska, přední světlomety, zrcátka, dva druhy střešních ližin, výrazné oplastování na bocích i záď vozu. Zvýšení světlé výšky z 200 na 213 milimetrů a terénní režimy do extrémních podmínek zajišťují nadprůměrnou průchodnost terénem.

 

Interiér

Zcela přepracovaný je interiér s 11,6palcovým dotykovým displejem, poprvé použitým u Subaru. Méně často používané přepínače byly sloučeny do menu dotykového displeje. Širší čelní sklo a dlouhá linie, která sahá od středu přístrojové desky až do výplní dveří. Zvětšen byl interiérový prostor. Čelní sklo je posunuto vpřed, okna předních dveří ven, pro více místa vzadu byla též zvětšena celková délka vozu. Narostl i zavazadlový prostor a od základu jsou nově vyvinutá přední sedadla, která mohou být z jemné kůže Nappa.

 

Pohonné ústrojí

Použitím Globální Platformy Subaru se dosáhlo vyšší tuhosti karoserie a vyššího zdvihu zavěšení kol, což významně zlepšuje pohlcování rázů od vozovky s nerovným povrchem a také potlačuje vibrace karoserie na minimum. Přibližně 90 % dílů bylo v novém motoru ve srovnání předchůdcem změněno, například přímé vstřikování, vyšší kompresní poměr a AVCS pro výfukové ventily zvyšují účinnost spalování. Převodovka Lineartronic byla vylepšena. Rozsah převodových poměrů byl rozšířen a odpovídá osmistupňové samočinné převodovce, byl inovován hydraulický systém a snížena viskozita oleje (o 22 % menší ztráty). K dispozici je manuální režim s osmi převodovými stupni.

 

Rozmanitost úrovní výbavy

S cílem dále zvýraznit charakter nového OUTBACKU přibylo k původním rozdělení výbav ještě rozdělení dle stupně Field a Touring. Vývojem různých úrovní výbavy pro ještě větší odlišení může Subaru nyní nabídnout modely, které se lépe přizpůsobují požadavkům zákazníků s různými životními styly.

 

Bezpečnost

Byla použita nová generace adaptivních natáčecích světlometů, které automaticky regulují činnost dálkových světel a vykrývají jejich dosvit. Systém monitorující řidiče DMS (Driver Monitoring System) řidiče upozorní, pokud nedává pozor nebo je unavený. Standardně je dodávána funkce automatického brzdění při couvání RAB (Reverse Automatic Braking). Kamerový systém Multi View Monitor vpředu, vzadu a z boku monitoruje okolí pro bezpečnější jízdu. Nové je také upozornění na ponechané věci/osoby/zvířata na zadních sedadlech Rear Seat Reminder. Nová generaci systému EyeSight v.4 (technologie Subaru podporující řízení a využívající dvojice kamer pro předcházení nehodám) má nyní téměř dvojnásobně velké zorné pole, nový software pro snímání obrazu a je nyní k dispozici s 11 bezpečnostními funkcemi.

 

Zdroj: Subaru