Škoda Scala s naftovým motorem 1.6 TDI mizí ze skladových zásob

31.05.2021
Škoda přestala dodávat do Scaly motor 1.6 TDI. Poslední vozy jsou ve skladových zásobách autonaklik.cz a rychle se vyprodávají. Zájem je i o nejlevnější Scaly. Lidé také hledají vozy s největšími slevami, které mají bohatou výbavu za dobrou cenu. Klikněte si i vy na svoji Scalu.     
Tato nabídka již není platná, ale můžete se podívat na jiné vozy

U vozidel nižší střední třídy je nyní obecně vyšší zájem o benzínové motory, ovšem kdo najezdí ročně hodně kilometrů, jistě možnost koupě naftové Scaly ocení. S lehkou naftovou Scalou je možné jezdit stabilně pod 5 litrů na 100 km. Kdo jezdí krátké trasy, dá přednost benzínovému tříválci. Pro někoho je výkon tříválce nedostačující, a tak volí benzínový čtyřválec. Vyhledávač autonaklik.cz umožňuje nacházet vozy podle mnoha kritérií. Máme pro vás několik tipů.

 

Scala za nejlepší cenu

 Nejlepší cenu mají vozy, které jsou již dlouho na skladě. Například motor 1.0 TSI o výkonu 85 kW pochází z modelového roku 2020, což znamená, že některé vozy mohou být vyrobeny ve druhé polovině roku 2019 a některé v první polovině roku 2020. Aktuálně mají vozy z roku 2019 největší slevy při zachování dvouleté záruky od data prodeje. Někdo může namítnout, že o rok starší vůz se pak jako ojetý bude prodávat za cenu o rok staršího vozu. To ano, jenže slevy, které získáte při nákupu, vám rozdíl bohatě vykompenzují.

 

Automat za cenu manuální převodovky

 Ve skladových vozech někdy sleva dosahuje výše příplatku za automat. Automatické převodovky DSG 7 najdete u všech motorizací. Jak u benzínových tříválců 1.0 TSI, tak u benzínových čtyřválců 1.5 TSI. Stále vzácnější jsou kombinace automatu a naftového motoru 1.6 TDI. Teoreticky by měly být úspornější Scaly s manuální převodovkou. Eko řazení však vyžaduje kázeň a pozornost. Jakmile přestanete důsledně řadit pětku nebo šestku všude kde to jde, do tabulkových hodnot se již nevejdete. Automatická převodovka DSG 7 v praxi ulehčí řidiči od protivné nápovědy řazení a zabrání přetáčení motoru, když se přestanete soustředit na řazení. Ve výsledku tak budete mít lepší spotřebu s automatem.

 

Scala v co nejlepší výbavě s největší slevou

Někdo si raději pořídí plně vybavený vůz nižší třídy než chudě vybavený vůz třídy vyšší. Cena totiž bývá podobná. Dobře vybavené skladové vozy Scala mají automatickou převodovku, sedmnáctipalcová litá kola, špičkový infotainment Amundsen s 3 D navigací, virtuální kokpit, panoramatické střešní okno, adaptivní tempomat a lane assist, elektricky ovládané víko zavazadlového prostoru, bezklíčový vstup a start, LED světlomety vpředu i vzadu a celou řadu dalších a dalších vychytávek. Kdybyste chtěli Octavii za stejnou cenu, mnoha těchto vymožeností byste se museli vzdát.

 

Luděk Kortus, foto Škoda Auto