Opel Combo Life: Rodinný vůz s obrovským prostorem

23.08.2021
Opel Combo je mimořádně variabilní model, nabízený v osobní verzi Life a užitkové verzi Van. Osobní verze přinášejí v porovnání s vozy jiných typů karoserií vynikající poměr užitné hodnoty a ceny. Na autonaklik.cz máme velký výběr skladových vozů Opel Combo Life ihned k dodání.

Opel Combo

Top nabídka

542 080 Kč s DPH

Detail

Na výběr je krátká (4,40 m) i dlouhá (4,75 m) verze s pěti, nebo sedmi sedadly. Velkou výhodou je, že ve druhé řadě sedadel lze umístit vedle sebe tři samostatné dětské sedačky. Výhled na oblohu garantuje u některých vozů panoramatické střešní okno. Prostorná kabina zvládne i přepravu nábytku atp. Nabídkou odkládacích prostorů v kabině patří Combo Life ke špičce ve svém segmentu.

 

Asistenční systémy z vyšších tříd

 Některé skladové vozy Opel Combo Life jsou vybaveny vyspělými asistenčními systémy. K nim patří např. systém monitorování únavy řidiče, couvací kamera se širokoúhlým záběrem 180°, head-up displej nebo systém optimalizace trakce IntelliGrip. Jednou z novinek v seznamu asistenčních systémů značky Opel je ochrana boků karoserie Flank Guard. Tento asistenční systém pomáhá chránit boky vozidla při manévrování v malých rychlostech v omezených prostorách. Z vyšších tříd vozů Opel známe protikolizní systém s rozpoznáváním chodců a další systémy napojené na přední kameru Opel Eye, jako je čtení značek nebo udržování v pruhu. Spolupracuje s ní i inteligentní adaptivní tempomat, který navrhuje změnu rychlostního limitu podle přečtených značek. K dispozici je i parkovací asistent, který umí identifikovat vhodné parkovací místo, vjet do něj anebo vyjet. Řidič ovládá pouze řadící páku a pedály.

 

Flexibilita vnitřního prostoru

 Posuvné dveře v pravém boku jsou standardem, u některých skladových vozů jsou posuvné dveře i v levém boku karoserie. Obě délkové verze mají výšku 1,8 m a jsou k dispozici s pěti či sedmi sedadly. Standardní verze s pěti sedadly má zavazadlový prostor základního objemu 597 litrů. Pokud máte vyšší nároky na přepravní kapacitu, vybrat můžete verzi s prodlouženým rozvorem, která v pětimístné konfiguraci nabízí zavazadlový prostor základního objemu 850 litrů. Se sklopenými zadními sedadly vzroste objem zavazadlového prostoru standardní verze více než trojnásobně až na 2126 litrů. Prodloužená verze Combo Life poskytuje se sklopenými zadními sedadly maximální prostor pro náklad 2693 litrů. Pokud je třeba přepravovat velmi dlouhé předměty, lze dopředu sklopit opěradlo sedadla spolujezdce. A hodit se může i na přání dodávané výklopné okno zadních dveří zavazadlového prostoru.

 

Tažné zařízení

 Některé skladové vozy mají pevné nebo odnímatelné tažné zařízení, díky kterému lze za Combo Life připojit přívěs o hmotnosti až 1500 kg. Pokud je model Combo Life vybaven tažným zařízením, má také systém stabilizace přívěsu Trailer Stability Control (TSC). Tato přídavná funkce elektronického stabilizačního systému ESP automaticky stabilizuje rozkmitaný přívěs.

 

Motory a převodovky

 Při výběru motorizace můžete volit z řady různých turbodmychadlem přeplňovaných zážehových i vznětových motorů s přímým vstřikováním paliva. Všechny motory kombinují solidní výkony a příznivou spotřebu paliva. Motory jsou propojeny s 5- nebo 6stupňovými manuálními převodovkami, k dispozici je i 8stupňová automatická převodovka, která představuje v tomto segmentu výjimečnou nabídku.

Luděk Kortus, foto: Opel