Nový Volkswagen Polo

03.05.2021
S více než 18 miliony vyrobených kusů je Polo jedním z nejúspěšnějších kompaktních vozů na světě. V letošní světové premiéře představil Volkswagen další evoluční fázi modelu Polo. Předprodej začíná již v květnu.
Tato nabídka již není platná, ale můžete se podívat na jiné vozy

 

Design, technologie a výbavové linie bestselleru prošly komplexní aktualizací, jak je okamžitě zřejmé, když uvidíte novou přední a zadní část vozidla. Na palubě každého modelu nyní najdete: LED světlomety a sdružené LED zadní světla, Digital Cockpit (digitální přístroje), mimo jiné informační a zábavní systém a multifunkční volant. Volkswagen také překonfiguroval linie výbav. Konfigurátor nyní začíná verzí Polo a pokračuje verzemi Life, Style a R-Line.

 

IQ.DRIVE a IQ.LIGHT LED

Nové Polo využívá technologie, které byly dříve k dispozici pouze ve vyšších třídách vozidel. Například je zde volitelný asistenční systém IQ.DRIVE Travel Assist. Poprvé ve třídě Polo je to spojení nového prediktivního ACC (Adaptive Cruise Control) a Lane Assist, který je nyní standardem každého Pola a vytváří nový asistenční systém, který umožňuje částečně automatizovanou jízdu. Nové maticové světlomety IQ.LIGHT LED jsou dalším technologickým vrcholem Pola. tento interaktivní osvětlovací systém byl poprvé použit v luxusním SUV Touareg.

 

Bohatá základní výbava

Základní model Polo se nyní může pochlubit výrazně širší nabídkou standardní výbavy. Patří sem LED světlomety, sdružené zadní LED světla, multifunkční volant a Lane Assist. Dalším novým přírůstkem je středový airbag, který se v případě nehody otevírá směrem ke středu a chrání řidiče a spolujezdce. Kromě toho nyní Volkswagen do základní výbavy začlenil Digital Cockpit (digitální přístroje s 8,0palcovým displejem). Standardně je nyní k dispozici řada dalších funkcí: klimatizace, audiosystém Composition Media s 6,5palcovým monitorem, rozhraní Bluetooth mobilního telefonu, elektricky nastavitelná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka a elektricky ovládaná okna v celém vozidle.

 

Výbava Life

Další úrovní je balíček specifikací Life. To zahrnuje další standardní funkce, jako jsou 15palcová, nikoli 14palcová kola, App-Connect, středová loketní opěrka s přídavným portem USB-C uprostřed prostoru pro cestující a kožené čalounění na volantu a hlavici řadicí páky.

 

Výbava Style

Rozšířená řada výbavy pro Polo Style zahrnuje IQ.LIGHT LED maticové světlomety. Mezi další prvky exteriéru patří výrazná přední část s chromovanými příčníky, LED mlhová světla a 15palcová kola z lehké slitiny Ronda. Mezi rozšířenou škálu funkcí patří také systém Park Distance Control. Uvnitř je řada dalších detailů, jako je 10,25palcový Digital Cockpit Pro (včetně obrazu volajícího nebo zobrazení mapy), ambientní osvětlení a 8palcový informační systém Ready2Discover, který zahrnuje App-Connect Wireless.

Výbava R-Line

Polo R-Line odhaluje jeho sportovní charakter. Nárazníky se od všech ostatních verzí Polo odlišují nápadným designem R. Vysoce lesklý černý gril, podélné pruhy přívodů vzduchu a jejich okolí v předním nárazníku působí velice dynamicky. I zde jsou standardně k dispozici LED maticové světlomety IQ.LIGHT a LED mlhová světla. Difuzor – opět ve vysoce lesklé černé barvě – s chromovanými integrovanými výfukovými panely v zadní části vozidla odlišuje tuto linii od verzí výbavy Polo, Life a Style. 16palcová kola z lehké slitiny Valencia jsou standardně součástí modelu Polo R-Line. Stejně jako Polo Style je i Polo R-Line vybaven informačním systémem Ready2Discover.

 

Zdroj: Volkswagen