Nové Fordy Custom: Jak se vyznat v označení?

03.08.2021
V nabídce na autonaklik.cz máme dva lehké užitkové vozy Ford s nosností do jedné tuny. Jsou si navenek hodně podobné, ale liší se především určením. Transit Custom je skříňová dodávka určená především pro dopravu materiálu a Tourneo Custom je dodávka určená pro přepravu osob. Oba vozy mají podobně variabilní sedačky a mohou převážet až 9 osob.
Tato nabídka již není platná, ale můžete se podívat na jiné vozy

Vozy Custom jsou poháněny vznětovými motory 2.0 EcoBlue ve variantách 77, 96 a 125 kW. Dále jsou k dispozici jako mild hybridní a plug in hybridní verze. Na přání je k dispozici také šestistupňová automatická převodovka.

 

Hlavní novinky po faceliftu

Hlavními novinkami jsou výraznější design přední části a zcela nová palubní deska, která si řídí novou filozofií uplatněnou v nejnovější Fiestě. Její pojetí je inspirováno tablety a chytrými mobilními telefony. K pokročilým technologiím patří první inteligentní omezovač rychlosti v segmentu užitkových vozů nebo systém hlídání mrtvých úhlů, který dává pozor i při couvání z parkovacího místa do silnice. Komunikační a zábavní systém SYNC 3 umožňuje ovládat audiosystém, navigaci a připojený telefon pomocí jednoduchých hlasových pokynů.

 

Transit Custom

 V letech 2015 i 2016 byl celoevropsky nejprodávanější dodávkou s nosností do jedné tuny. Nový Transit Custom poznáte jej podle masky se třemi vodorovnými lištami. Pro řidiče je připraven nový design sedadel s upravenými výplněmi a geometrií. Nové jsou také materiály použité k obložení interiéru. Nabízen je ve třech verzích, které se dále dělí podle rozvoru, délky a výšky střechy. Transit Custom Van má 3 sedadla a uveze 2-3 europalety. Poznáte ho podle plného zaplechování oken za řidičem a spolujezdcem. Transit Custom Kombi Van má 6 sedadel, uveze 2-3 europalety podle rozvoru a má částečné zaplechování bočních oken zavazadlového prostoru. Transit Custom Kombi má 9 sedadel a také dvě délky a dvě výšky a má plné prosklení. Transit Custom je ve všech provedeních užitkový vůz, určený pro dopravu nákladu a osob například řemeslníků na stavbu.

 

Tourneo Custom

 Velkoprostorový model pro dopravu až 9 osob, nikoli však dělníků na stavbu, poznáte podle masky s pěti vodorovnými lištami. Je největším modelem řady Tourneo, do níž dále patří až sedmimístné Tourneo Connect a pětimístné Tourneo Courier. Sedadla ve druhé řadě lze po vyjmutí otočit proti směru jízdy a vytvořit tak konferenční uspořádání. Protože je Tourneo Custom určeno pro přepravu osob, má jen jednu výšku střechy. Vůz je k dispozici ve výbavových stupních jako ostatní osobní vozy Ford. Použité materiály v interiéru se také velice přibližují osobním vozům.

 

Luděk Kortus, foto: Ford