Nové BMW iX M60, to nejlepší ze tří světů: i, X a M.

10.01.2022
BMW představuje novou technologickou vlajkovou loď: BMW iX M60. S výkonem 455 kW/619 k, maximálním točivým momentem 1015 Nm v režimu Sport, resp. 1100 Nm s aktivovanou funkcí Launch Control, a se specifickým M podvozkem přináší do světa lokálně bezemisní mobility mimořádný zážitek z dynamického jízdního projevu. 

Ztělesňuje tak to nejlepší ze tří světů: BMW i, modelů BMW X a BMW M. Díky pokrokovým technologiím v oblastech automatizované jízdy, obsluhy a konektivity představuje BMW iX M60 nové pojetí kombinace průkopnického luxusu, vysokého výkonu a prémiového charakteru.

 

Elektromobilita ve stylu BMW M

BMW iX M60 zrychlí z klidu na 100 km/h za pouhých 3,8 sekundy. Intenzivní dodávka výkonu jeho M specifického elektrického pohonu plynule pokračuje i dále, takže nárůst rychlosti zůstává téměř konstantní až do elektronicky omezené maximální rychlosti 250 km/h. Dojezd BMW iX M60 stanovený v testovacím cyklu WLTP činí až 566 kilometrů.

 

Hliník, plast a uhlíková vlákna

Jak struktura karoserie, tak použitá technika a nastavení podvozku jsou zaměřeny na kombinaci vynikajícího jízdního komfortu se sportovními jízdními vlastnostmi. Koncepce hliníkového prostorového rámu doplněného ve střeše, na bocích a v zadní části výztuhami z plastů vyztužených uhlíkovými vlákny (CFRP) představuje inteligentní kombinaci materiálů přinášející zvýšenou tuhost a současně nižší hmotnost.

 

Jízda na hranici fyzikálních zákonů

Vysokonapěťová baterie je umístěna nízko v podlaze vozu, takže efektivně snižuje těžiště vozu a přispívá tím k větší agilitě i vyváženému rozložení hmotnosti mezi nápravy. Proto je pro výkonnost BMW iX M60 charakteristické nejen fascinující spontánní zrychlení v přímém směru, ale také působivá dynamika a ovladatelnost v zatáčkách, které jsou za všech okolností dokonale pod kontrolou, a to i ve velmi dynamických situacích. S největší pečlivostí naladěné jízdní vlastnosti dodávají BMW iX M60 jistotu a lehkost ve všech rychlostech. S vozem je možné jezdit i na samotné hranici fyzikálních zákonů, na níž řidiči poskytuje v typickém stylu BMW M jednoznačnou zpětnou vazbu.

 

Nejrozsáhlejší standardní výbava v historii

Stejně jako ostatní modelové varianty, také BMW iX M60 nabízí nejrozsáhlejší standardní výbavu, jakou kdy BMW v oblasti asistenčních systémů nabízelo. Nová generace senzorů a softwaru či výkonná výpočetní platforma přinášejí značné možnosti pro další intenzivní rozvoj automatizovaných funkcí řízení a parkování. Systém je ve střednědobém horizontu připraven na možnost automatizované jízdy úrovně 3.

 

Zdroj: BMW