Nová Škoda Octavia nabízí více emocí, více prostoru a více připojení již od 4 999 bez DPH měsíčně.

02.12.2020
Nová Octavia je delší a širší než předchozí generace a nabízí větší zavazadlový prostor. Premiéru slaví novinky jako head-up display, ergonomické sedačky nebo řazení shift-by-wire. Octavia je k dispozici s benzínovými a naftovými motory. Také nabízí motory na zemní plyn, s plug in hybridním motorem a mild hybridní technologií.
Tato nabídka již není platná, ale můžete se podívat na jiné vozy
Tato nabídka již není platná, ale můžete se podívat na jiné vozy

Od roku 1996, kdy byla moderní Škoda Octavia uvedena na trh, se jedná už o čtvrtou generaci. Vyrobeno bylo již 7 milionů Octavií, a to ji dělá nejprodávanějším modelem značky. Oblíbená je pro vynikající poměr ceny a užitné hodnoty.

Nárůst ve všech rozměrech

Nová Octavia Combi je s délkou 4 689 mm o 22 mm delší než vůz předchozí generace. Délka verze liftback narostla o 19 mm na 4 689 mm. Šířka obou karosářských verzí narostla o 15 mm na 1 829 mm. Rozvor činí 2 686 mm. Prostor před koleny cestujících na zadních sedadlech vzrostl o dalších 5 mm na 78 mm. Objem největšího zavazadlového prostoru ve své třídě narostl u modelu Octavia Combi o 30 l na 640 l, v případě modelu Octavia pak o 10 l na 600 l.

Nový koncept interiéru

Vedle samostatně stojící centrální obrazovky nabízí Octavia také novou přístrojovou desku rozdělenou do několika horizontálních úrovní. Dostala také nový dvouramenný volant. Nová dotyková lišta pod 10″ displejem infotainment systému, vybraná tlačítka přímé volby pro důležité funkce vozu a tlačítka s otočnými ovladači na multifunkčním volantu zlepšují ergonomii a usnadňují ovládání. K dispozici je nastavitelné LED ambientní podsvětlení.