Nová Astra bude na trhu na začátku roku 2022

20.09.2021
Opel odhalil novou šestou generaci bestselleru kompaktní třídy. Počáteční cena v Německu byla stanovena na 22 465 EUR. Vůz bude vybaven nejmodernějšími asistenčními prvky, plně digitálním cockpitem, ergonomickými sedadly a nejnovějšími LED světly se 168 svítícími prvky.
Tato nabídka již není platná, ale můžete se podívat na jiné vozy

Objednávky pro nový Opel Astra budou otevřené na podzim tohoto roku a k prvním zákazníkům se dostane na začátku roku 2022. Zpočátku bude uvedena na trh jako sportovní pětidveřový model s liniemi podobnými kupé, elegantní verze Astra Sports Tourer kombi bude brzy následovat. Rok po uvedení nové generace na trh se k této řadě připojí elektrická Astra-e.

 

Také jako Plug-in hybrid

Opel bude novou Astru nabízet jako plug-in hybrid ve dvou výkonnostních úrovních a od roku 2023 jako elektrickou Astra-e. Verze s vysoce účinnými benzínovými a naftovými motory budou dostupné v kombinaci se šestistupňovou manuální a osmistupňovou automatickou převodovkou. Rozsah výkonu sahá od 81 kW/110 k do 165 kW/225 k.

 

Opel Vizor s pixelovými světly Intelli-Lux LED

Opel Astra ukazuje nový design značky s čistými, napjatými povrchy, bez nadbytečných prvků a s novou tváří – Opel Vizor. Stejně jako jeho předchůdce uvedený na trh v roce 2015 přináší novinka do kompaktní třídy inovace, které zákazníci dříve znali pouze z dražších vozidel. Například nejnovější adaptivní osvětlení Intelli-Lux LED® Pixel Light se 168 LED prvky pochází přímo z vlajkové lodi Opel Insignia.

 

Pure Panel

S plně digitálním panelem Pure jsou analogové přístroje minulostí. Místo nich nastupuje nové rozhraní člověk-stroj (HMI) se svěží, moderní grafikou a nabízí zákazníkům čistý a intuitivnější zážitek. Cestující mohou novou Astru ovládat pomocí mimořádně širokých dotykových obrazovek, stejně jako chytrým telefonem. Konstruktéři a inženýři Opelu věnovali velkou pozornost tomu, aby řidič dostal všechny potřebné informace, ale nebyl zatížen nadbytečnými daty nebo funkcemi. Kromě toho lze klíčová nastavení, jako je ovládání klimatizace, stále ovládat pomocí fyzických přepínačů a tlačítek.

 

Sedadla s certifikátem AGR

Přední sedadla vyvinutá vlastní společností mají certifikaci AGR („Aktion Gesunder Rücken e.V.“ / „Kampaň za zdravá záda“) a díky své příkladné ergonomii jsou mimořádně pohodlná, zejména na dlouhých cestách.

 

Nejmodernější asistenční systémy

Řidič je podporován nejmodernějšími asistenčními systémy od head-up displeje až po poloautomatický asistenční systém Intelli-Drive 2.0, který integruje všechny kamery a senzory na palubě včetně 360stupňového pohledu na okolí vozu.

 

„Autobahnproof“ brzdění a stabilita

Astra byla konstruována jako „odolná vůči dálnici“. Jinými slovy, primárním rozvojovým cílem byly vynikající jízdní vlastnosti ve vysokých rychlostech. Při brzdění poskytuje nový model velkou brzdnou sílu a je velmi stabilní v zatáčkách i v přímém směru. Torzní tuhost nové Astry je o 14 procent vyšší než u předchozího modelu.

 

Zdroj: Opel