Kia Ceed boduje nadstandardní zárukou

03.06.2020
Před třinácti lety byl Ceed první model, na který Kia začala poskytovat 7letou tovární záruku na prvních 150 tisíc kilometrů. Dodnes taková záruka nemá na českém trhu obdoby.  Přinášíme rychlý přehled verzí Kia Ceed, které aktuálně máme v nabídce vozidel .

Vůz nižší střední třídy Kia Ceed třetí generace byl uveden na trh v roce 2018. Do českých showroomů to nemá daleko, protože se vyrábí na Slovensku. Líbivý design vzniká v Německu a Ceed je prezentován jako evropské auto pro evropské zákazníky. Dalším trumfem je zajímavá výbava za dobrou cenu. Velmi dobře vybavený skladový vůz málokdy překročí cenovou hranici 500 tisíc korun.

Aktuální výběr modelů Kia Ceed najdete ZDE.

Kombi nebo hatchback

Podle Kia Motors Czech dávají zákazníci přednost kombíkům v 55 procentech. Kombi je o 25 tisíc korun dražší než hatchback. Objem zavazadlového prostoru dlouhé verze označované jako Sportswagon nebo SW je 625 litrů. Hatchback má 395 litrů.

Motory

  • 1.4 T-GDi GPF 103 kW. Nenechte se zmást písmenem G v názvu. To může připomínat motory TGi na zemní plyn z koncernu Volkswagen. T-GDi zde znamená Turbocharged Gasoline Direct injection – přeplňovaný motor s přímým vstřikováním benzínu. GPF pak označuje filtr pevných částic. Ten je u benzínových motorů doživotní. Výkon 140 koní je dostatečný pro všechny jízdní profily – město i dlouhé trasy. Reálná spotřeba leží někde mezi 6 – 7 litry podle stylu jízdy. Pružný motor ochotně zrychluje v širokém spektru otáček a je vhodný ke spojení se sedmistupňovou automatickou převodovkou DTC. K ní je vůz dodáván s voličem jízdních režimů. Na převodovku se vážou další technologie jako například asistent poloautomatické jízdy v koloně.
  • 1.4 CVVT 73 kW je taktéž benzínový čtyřválec, avšak atmosférický. Nedá se již objednat, k dispozici jsou pouze poslední kusy na skladech. Osvědčený motor o výkonu 100 k má za léta výroby vychytané všechny mouchy a při správném zacházení je v podstatě nesmrtelný. K dispozici je s manuální šestistupňovou převodovkou a spotřebu má srovnatelnou s výše uvedeným turbomotorem. Kombíky i hatchbacky s tímto motorem jsou ve skladech za velmi dobré ceny. Také s motorem 1.4 CVVT můžete mít systém stability řízení vozidla VSM, který v milisekundách, aniž by si toho řidič všiml, automaticky přibrzďuje vnitřní přední kolo, aby se omezila nedotáčivost. Výsledkem je nejen vyšší bezpečnost, ale Ceed je díky tomu velice zábavný.

Výbavy

Nejlevnější hatchback s cenovkou pod 300 tisíc má litá kola, kožený multifunkční volant, tempomat, aktivní systém pro jízdu v pruzích, záclonové airbagy vpředu i vzadu, systém stability VSM, systém autonomního brzdění před jedoucím nebo stojícím autem nebo rádio s 5” displejem. Do 500 tisíc pořídíte dobře vybaveného kombíka s automatem, navigací a infotainmentem s velkým displejem. Konkrétní výbavu naleznete v detailu každého vozu.

Aktuální výběr modelů Kia Ceed najdete ZDE.

6.6.2020, Luděk Kortus, foto: KIA

Kia Ceed Sportswagon

Kia Ceed Sportswagon

Kia Ceed Sportswagon

Kia Ceed Sportswagon

Kia Ceed Sportswagon