Ford Tourneo Custom uveze až 9 osob

10.07.2020
Velkoprostorový model pro dopravu až 9 osob poznáte od užitkových verzí podle masky s pěti vodorovnými lištami. Je největším modelem řady Tourneo, do níž dále patří až sedmimístné Tourneo Connect a pětimístné Tourneo Courier.

Tourneo Custom je k dispozici ve dvou délkách L1 a L2. U krátké verze spára zadních posuvných dveří téměř přiléhá k lemu zadního blatníku, u dlouhé verze je mezera mezi spárou a lemem o 37 centimetrů delší. Na fotografiích skladových vozů podle toho snadno identifikujete, o jakou verzi se jedná. Jak krátká, tak dlouhá verze může převážet až 9 osob. Zavazadlový prostor za 3. řadou sedadel u verze L1 je 1200 litrů a u L2 činí 1900 litrů.

 

Uspořádání sedadel

Interiér lze jednoduše přizpůsobit potřebám v oblasti podnikání nebo dopravy rodiny a přátel.

Skladové vozy Titanium a Titanium X mají univerzální konferenční uspořádání s individuálními sedadly druhé i třetí řady. Sedadla druhé řady můžete umístit ve směru nebo proti směru jízdy a všechna sedadla se mohou skládat, sklápět, ukládat nebo vyjmout, aby vyhovovala různým požadavkům.

 

Motory a převodovky

U vozů k okamžitému odběru můžete volit mezi dvěma naftovými motory. 2.0 EcoBlue 96kW (130k) s točivým momentem 360 Nm a 2.0 EcoBlue 136 kW (185k) s točivým momentem 415 Nm. Oba motory zvládnou tažení přívěsu s tím, že pro pravidelné využívání tažného zařízení je ideální silnější motor. Motory lze kombinovat s šetistupňovou manuální a automatickou převodovkou.

 

Mild hybrid

Zkratka MHEV v popisku vozů označuje mild-hybridní technologii. Integrovaný startér/generátor získává energii, zatímco vozidlo jede a ukládá ji do 48 V lithiumiontového akumulátoru. Uložená energie je pak využívána při jízdě a zrychlení, stejně jako k pohánění elektrických doplňků vozidla. Systém dále zlepšuje spotřebu paliva, zejména při využívání systému Stop-Start.

 

Výbavy skladových vozů

Úroveň výbavy Titanium zahrnuje stříbrná litá kola 17”, vyhřívané přední sklo, automatická světla a stěrače, obvodový alarm a mutimediální systém SYNC 3 s hlasovým ovládáním, displejem 8” a konektivitu s Andriod i Apple. Titanium X má navíc šedá lakovaná kola 17”, kožené čalounění, bixenony nebo elektricky nastavitelné sedadlo řidiče v 10 směrech. Vozy mají vyspělou bezpečnost, mimo jiné například upozornění na vozidla blížící se z boku, systém pro stabilizaci přívěsu nebo ochranu proti převrácení.

Luděk Kortus, foto Ford