Dacia uvede na trh nejdostupnější rodinný vůz v segmentu C

10.09.2021
Dacia přepracovala rodinný vůz tak, aby odpovídal touze po výletech, přírodě, outdooru, stejně jako každodenních rodinných dobrodružstvích. Dacia Jogger byla navržena pro dobrodružství, přejímá délku karoserie kombi, prostornost MPV a atributy SUV.

Dacia potvrzuje své ambice v segmentu C novým rodinným sedmimístným modelem za méně než 15 000 €. Dacia Jogger se představuje jako čtvrtý pilíř produktové strategie značky Dacia. Po malém městském 100 % elektrickém voze (Spring), kompaktním voze (Sandero) a SUV (Duster) přichází Dacia s přepracovaným rodinným modelem se 7 místy. Tato novinka přichází v rámci obnovy sortimentu Dacia, jež bude do roku 2025 završena dalšími dvěma novými modely.

 

Rodinná a víceúčelová

Dacia Jogger si bere to nejlepší z každé kategorie: délku karoserie kombi, prostornost interiéru MPV a atributy SUV. Je nezařaditelná do jediné třídy. Jako pravý rodinný vůz Dacia Jogger nabízí nejlepší poměr cena / prostornost interiéru a víceúčelové využití vozu jako „švýcarského nože“.

 

Název evokuje sport, přírodu a pozitivní energii

Dacia Jogger se tak podílí na šíření nové identity značky. Název je krátký a mezinárodní, značí maskulinitu, robustnost a víceúčelové využití. Dacia Jogger evokuje především vytrvalost ideálního životního partnera v každodenních situacích rodin, které touží po úniku a čerstvém vzduchu.

 

Dva motory, později hybrid

Dacia Jogger bude uvedena se dvěma motory splňujícími nejnovější emisní normu Euro 6D Full. Rodinný vůz představuje zcela nový efektivní a výkonný benzínový motor TCe 110 a nabízí jako alternativu LPG s motorem TCe 100 LPG. Dacia je jediný konstruktér, jenž nabízí kompletní sortiment osobních automobilů s dvojím pohonem na benzín a LPG. Nabídka motorů bude doplněna verzí HYBRID od roku 2023.

 

U dealerů od února 2022

Dacia Jogger se stane nejdostupnějším sedmimístným hybridem na trhu! Zahájení objednávek se plánuje na listopad 2021 ve třiceti zejména evropských zemích, ale i v Turecku, Izraeli a později v Maroku. Dacia Jogger budou k dispozici u dealerů od února 2022.

 

Zdroj: Dacia