CUPRA představila první čistě elektrický model značky CUPRA Born

26.05.2021
Platforma MEB koncernu Volkswagen dala vzniknout dalšímu elektromobilu, tentokrát španělské značky Cupra. Model Born byl představen ve světové digitální premiéře tento týden. Výroba bude zahájena v září v německém Zwickau a k našim prodejcům se Born dostane na konci tohoto roku.   
Tato nabídka již není platná, ale můžete se podívat na jiné vozy

Born zahajuje pro značku CUPRA novou éru a v její produktové řadě doplňuje externě nabíjitelné hybridní verze modelů CUPRA Leon, CUPRA Leon Sportstourer a CUPRA Formentor, které rovněž využívají elektrickou energii k maximalizaci sportovních výkonů.

Nové způsoby prodeje

Model CUPRA Born bude kromě typických modelů vlastnictví nabízen také v rámci smluv o předplacených službách. Zákazník bude používat vozidlo spolu s dalšími souvisejícími službami na základě měsíčního poplatku. CUPRA hodlá tímto krokem dále upevňovat své postavení na trhu.

Design                                 

Vnější design modelu CUPRA Born se vyznačuje výrazným sportovním charakterem, který vyjadřuje agilitu a rychlost kombinací ladných ploch a technických detailů. Interiéru elektromobilu vládne digitalizace. Cestující naleznou uvnitř kultivovanou atmosféru s elegantním stylem a důrazem na ochranu životního prostředí. Sériově dodávaná sedadla jsou například čalouněna tkaninou, vyvinutou v partnerství s komunitou SEAQUAL® INITIATIVE, jejíž trvale udržitelné materiály jsou vyráběny z plastového odpadu získávaného z oceánů. Koncept interiéru je sportovní a orientovaný na řidiče, ale současně útulný. Mezi dominanty interiéru patří volant CUPRA s multifunkčními tlačítky, středová konzola a anatomicky tvarovaná sedadla.

Jízdní výkony

CUPRA Born nabízí moderní sportovnost díky DCC v kombinaci se sportovním podvozkem a elektronicky řízenému stabilizačnímu systému ESC Sport, progresivnímu řízení, větším brzdám a širším pneumatikám na 20“ kolech z lehké slitiny.První elektromobil značky se bude dodávat ve dvou výkonových verzích: 150 k (110 kW) a 204 k (150 kW); výkonnější varianta bude na přání k dispozici se sportovním paketem e-Boost, který zvýší nejvyšší výkon až na 231 k (170 kW).CUPRA Born nabízí okamžité zrychlení z 0 na 50 km/h za pouhých 2,6 s a z 0 na 100 km/h za pouhých 6,6 s.

Dojezd a nabíjení

CUPRA Born sází na vyspělou technologii lithium-iontových akumulátorů umožňující dojezd cca 540 km* (s akumulátorovou baterií o kapacitě 77 kWh). Born je kompatibilní s rychlými nabíječkami se stejnosměrným proudem a výkonem 125 kW (platí pro 77kWh sadu akumulátorů). Tímto způsobem lze získat elektrickou energii pro ujetí 100 km za pouhých 7 minut. Model CUPRA Born může být vybaven také tepelným čerpadlem, které optimalizuje dojezd za chladného počasí.

Výbava

Výbava modelu CUPRA Born zahrnuje nejmodernější dostupné technologie včetně průhledového displeje s rozšířenou realitou. Konektivita v modelu CUPRA Born nabízí přístup k velkému množství funkcí a služeb prostřednictvím nově vyvinuté aplikace „My CUPRA“ App.

Zdroj: CUPRA