Alkohol za volant nepatří. Ale co takhle na volant?

17.03.2020
Kvůli aktuální situaci pandemie koronaviru bychom měli být zodpovědní a dodržovat určité zásady, aby nás vir neměl šanci nakazit, nebo abychom ho dále nepřenášeli. Primárně jde o zvýšenou hygienu a ochranu dýchacího ústrojí.

Rozhodně bychom si měli mýt častěji ruce, používat dezinfekci a je doporučené si zakrývat ústa a nos rouškou, respirátorem nebo čímkoliv, co tyto pomůcky může připomínat (šátek, šála apod.).

Ruce máme tedy čisté, ale co naše auto?

Zvýšená hygiena by se měla týkat i interiéru vašeho vozu. Je vcelku známý fakt, že se na volantu či řadící páce, vyskytuje více bakterií, než na toaletním prkénku. Je to podobné jako například u mobilních telefonů, klávesnice nebo myši u počítače.

V tomto případě buďte o krok napřed před koronavirem a používejte vhodnou dezinfekci i uvnitř vozu na nejčastěji dotýkaných místech (volant, řadící páka, displej infotainmentu, ruční brzda apod.). Dezinfekci volte dle použitého materiálu částí vozu (v zásadě je dobré používat přípravky, které sice povrch dezinfikují, ale zároveň jsou šetrné).

Pokud umí váš vůz využívat cirkulace vzduchu, můžete použít i formu dezinfekce skrze klimatizaci, kdy se umístí dezinfekční přípravek ve spreji doprostřed vozu, zapne se chlazení vzduchu a cirkulace naplno a ta se postará o dezinfekci celého interiéru. Tento způsob ovšem bude finančně náročnější, pokud ho budete chtít používat pravidelně.