Splátky bez registrů? Buďte opatrní!

26.05.2021
Začínáte s podnikáním? Nemůžete, nebo nechcete dokládat svůj příjem? Dostali jste se v minulosti do insolvence či exekuce? Pak jste určitě zvážili nákup vozu u firem, které nabízejí splátky bez nahlížení do registrů, a nepožadují doložení příjmů. Než se však někde upíšete, měli byste si dát pozor na pár věcí.

Nemusíte být zrovna zločinec, abyste byli vnímáni jako rizikový subjekt pro leasingové společnosti. Možná jste zrovna začali podnikat a nemáte k dispozici reálné příjmy, anebo se vaší firmě minulý rok zrovna nedařilo. Je možné, že jste se ocitli v insolvenci či exekuci a nyní je na vás pohlíženo skrze prsty. Ať jsou vaše důvody jakékoliv, jistě vás už napadlo zvolit splátky vozu bez registrů. Tuto možnost v Čechách nabízí spousta firem, a některé z nich působí na první pohled velmi důvěryhodně. Ovšem i tak je důležité být opatrný.

Tyto služby jsou většinou vázány se složením alespoň nějaké akontace. Většinou 10-20%, záleží na typu vozidla. Firma pak schválí úvěr místo vás a s malým poplatkem vám vůz svěří. Jakmile doplatíte, je auto vaše. Pokud jste už rozhodnutí a chcete si vybrat takový typ financování, měli byste vědět následující.

 

Výše přeplatku

Pozor na lichvu, kde by se vám splátka značně prodražila. Stačí si vzít cenu vozu, odečíst výši akontace a pak si splátky vynásobit počtem celkových splátek. V této sumě bývá započítané i pojištění, které může být v průměru 15 tis /ročně (povinné i havarijní pojištění). Nenechte se tedy zmást tím, že přeplatek je velký. Je v tom zkrátka i pojištění.

Obecně by ale úrok měl být cca do 8% p.a. Rádi vám pomůžeme s propočtem, když se na nás obrátíte.

Smluvní podmínky

Co se stane, když nestihnete zaplatit 1-2 splátky? Podle smlouvy vám vůz po 1. prodlevě bude automaticky odebrán, přijdete v ten moment o vaší investici, do které jste vložili počáteční akontaci. Mnoho společností na tomto modelu vydělává. Vezmou si od vás akontaci, a po pár splátkách vůz seberou. Vyplatí se jim nabídnout vůz znova a vzít si další akontaci od někoho jiného.

Zkontrolujte, zda smlouva neobsahuje nestandardní penále za nesplácení atp. Pozor, tyto firmy mohou vydělávat na značném navýšení při neplacení a následném vymáhání exekutorem.

Důvěryhodnost

Spolupracujte jen s firmami, na které naleznete dobré reference a mají mnohaleté zkušenosti. 

Je důležité, aby firma měla patřičně více pozitivních komentářů, než negativních. Zvlášť u splátkové společnosti. Pozor na to, s kým smlouvu uzavíráte a nenechte se snadno napálit.

Schopnost splácet

Vybírejte si jen takové vozidla a nabídky, které zaručeně zvládnete splácet. Doporučujeme mít finanční rezervu alespoň na 3 splátky pro případ výpadku příjmů. Vyvarujete se tak potenciálním nepříjemnostem.

 

Pro tyto a podobné případy máme ověřeného partnera, který vám s financováním pomůže. Pokud máte zájem, stačí si u nás vybrat vůz, vytvořit poptávku a do poznámky zapsat, že máte zájem o kalkulaci úvěru bez registrů.