Ostré SUV KONA N rozšiřuje rodinu N

11.02.2021
Nový Hyundai KONA N je dalším modelem v produktové řadě N. Přináší nekompromisní radost z jízdy ve spojení s přednostmi SUV. Vysoké výkony poskytne kombinace osmistupňové převodovky N DCT a přeplňovaného motoru o objemu 2,0 litru.

Dalším členem produktové řady vysokovýkonných modelů N se stane nový Hyundai KONA N. Tento model bude prvním vysokovýkonným SUV značky Hyundai. Vzhledem k tomu, že se výchozí model těší mimořádné oblibě na celém světě, vyvolává vysokovýkonná verze modelu KONA velká očekávání.

Od silnice až po závodní okruhy

Úspěch, který Hyundai dosáhl s modelem i30 N a nedávno představeným modelem i20 N, byl použit i na jedno z nejoblíbenějších SUV značky. KONA N bude k dispozici s osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou se spojkami v olejové lázni, známou pod označením N DCT. V kombinaci s motorem 2.0 Turbo poskytne výkony a pohotové reakce pro mimořádné zážitky z jízdy. Stejně jako ostatní modely N bude nová KONA N vybavena rozmanitými funkcemi pro sportovní jízdu včetně funkce Launch Control pro mimořádně dynamický rozjezd a výfukové soustavy vytvářející emocionální zvukový doprovod. Všechny sportovní vlastnosti nevylučují každodenní použití.

Design

KONA N kombinuje zábavu s emotivním vzhledem. Přední část má velké nasávací otvory s precizním zpracováním mřížek a nízko položených spoilerů. Součástí zadního nárazníku je velký aerodynamický difuzor v kontrastní barvě. Sportovní vzhled dotváří dvojitá koncovka výfuku. Interiér je k dispozici se speciálním barevným paketem N Line, na výběr s látkovými, koženými nebo semišovými sedadly. Poznávací znaky dále vytváří červené prošívání, kovové pedály, logo N na řadící páce a na sedadlech.

Konektivita a technologie

Nová kona je vybavena posledními vymoženostmi. Displej o úhlopříčce 10,25 palce nabízí nové možnosti jako například vícenásobné připojení Bluetooh nebo vždy aktuální navigaci s připojením na cloud. Pomocí hlasového ovládání je nyní možné spustit klimatizaci, vyhřívání zadního okna a zrcátek nebo vyhřívání volantu. Dále nabízí příjem DAB rádia a bezdrátové připojení Andrid Auto a Apple Car Play.

Bezpečnost

Soubor bezpečnostních asistentů SafetySense pokrývá mnoho situací a činností řidiče. Nový je adaptivní tempomat s funkcí zastavení, vylepšené funkce mají všechny asistenty jako je hlídání mrtvého úhlu a hlídání příčného provozu za vozidlem. Vůz upozorní na nechtěné opuštění pruhu nebo v něm umí také aktivně vést. Vůz dále signalizuje blížící se vozidlo při vystupování z vozu a také umí upozornit na to, že na zadních sedačkách máte pasažéra, když zamykáte vůz.

Luděk Kortus, foto Hyundai