Nová ŠKODA FABIA má světelný podpis jako SUPERB

01.03.2021
22 let od premiéry prvního modelu FABIA představuje ŠKODA AUTO čtvrtou generaci tohoto oblíbeného vozu. Zatím pouze na modelech opatřených maskováním.

Již od své premiéry v roce 1999 nabízí FABIA vysokou úroveň aktivní a pasivní bezpečnosti, velkorysý interiér a přesvědčivý poměr ceny a užitné hodnoty. Vůz má kompaktní vnější rozměry, nabízí úsporné motory a řadu Simply Clever prvků.

 

Kultovní vůz

FABIA splňuje nároky mladých rodin nebo lidí na počátku profesní dráhy. FABIA je také ideálním druhým autem do rodiny. Jedná se o druhou nejdéle vyráběnou modelovou řadu značky ŠKODA, a je tedy její významnou tváří. FABIA je kultovní vůz, který má věrnou skupinu zákazníků. Čtvrtá generace nyní pokračuje v tomto úspěšném příběhu.

 

Full LED přední a zadní světla

Příď nového vozu FABIA zdobí ostře řezané přední světlomety zasahující do masky chladiče. Již základní verze světlometů využívá moderní LED technologii. Na přání jsou k dispozici také full LED přední světlomety s rozsáhlými funkcemi. Full LED verze je k dispozici na přání také pro zadní světla, která zdobí krystalické prvky typické pro modely značky ŠKODA.

 

Velkorysý interiér

Pocit velkorysého prostoru ve voze s kompaktními vnějšími rozměry umocňuje nový design interiéru. Šíři interiéru podtrhují symetrická přístrojová deska se samostatně stojící centrální obrazovkou a horizontální dekorační lišty v různých barvách v závislosti na výbavovém stupni. FABIA také poprvé nabízí virtuální kokpit. Objem zavazadlového prostoru je 380 litrů a při sklopených opěradlech zadních sedadel 1 190 litrů.

 

Výbavy

Při uvedení na trh budou k dispozici tradiční výbavové stupně Active, Ambition a Style, které však přinesou nové barvy a materiály.

 

Dva benzinové motory MPI a tři motory TSI s přímým vstřikováním

Díky pěti úsporným benzínovým motorům o výkonu od 48 kW do 110 kW a dynamickým jízdním vlastnostem zvládá nová ŠKODA FABIA skvěle krátké i dlouhé cesty. Díky kompaktním rozměrům se rovněž hodí do města. Všechny motory patří do nové generace Evo koncernu Volkswagen. Většina z nich také nabízí kombinovanou spotřebu zhruba 5 l/100 km v režimu WLTP. V kombinaci s na přání dostupnou 50 l nádrží místo standardně nabízené 40l nádrže tak činí dojezd více než 950 km.

 

Zdroj: ŠKODA AUTO