Jeep Gladiator přichází do Česka

04.02.2021
Nový Jeep Gladiator je první pick-up značky za téměř tři desetiletí. Právě v této době přichází do České republiky. Vychází z modelu Wrangler a může se pochlubit stejnými schopnostmi v terénu i na silnici a o poznání pestřejší výbavou.

Současně od uvedení na český trh je k dispozici přes 200 originálních doplňků Jeep od firmy Mopar, kterými lze vůz ještě více přizpůsobit na práci nebo pro trávení volného času. S uvedením Gladiátoru bude také debutovat nový program péče o zákazníky Jeep Wave platný také pro ostatní modely roku 2021. Program posiluje pocit příslušnosti ke komunitě, a kromě bezplatného servisu na dva roky nabízí také privilegovaný vstup na všechny eventy značky a jejich dealerů.

 

Tři výbavové stupně

Jeep Gladiator bude k dispozici ve výbavových liniích Sport, Overland a limitované Launch Edition. Všechny linie jsou vybaveny novým třílitrovým turbodieselem Multijet V6, který poskytuje výkon 264 k a točivý moment 600 Nm. Barevná paleta zahrnuje devět barev v kombinaci s černou plátěnou střechou nebo pevnou střechou s odnímatelnými panely v barvě vozu. Sport bude mít 17palcová kola, Overland a Launch Edition jezdí na 18palcových kolech.

 

Funkční design

Legendární maska je na rozdíl od Wrangleru v horní části mírně nakloněna vzad kvůli aerodynamice. Nákladový prostor může být osvětlený, vybavený zásuvkou odolávající povětrnosti a integrovanými upínacími prvky vysoké pevnosti. Zamykací úložný prostor pod zadními sedadly rozšiřuje přepravní možnosti 153 cm dlouhé korby. Gladiator má stejně jako Wrangler k dispozici několik konfigurací pro jízdu pod širým nebem včetně sklopného čelního skla. Možnosti zahrnují plátěnou střechu v černé barvě nebo pevnou střechu složenou z odnímatelných panelů v barvě laku vozu.

 

Digitální technologie

Systém ovládání se u Jeepu jmenuje Unconnect a je nabízen na dvou obrazovkách 7 nebo 8,4 palců. Uconnect řidiči umožňuje konfigurovat informace zobrazené více než 100 způsoby pro snazší porozumění. Je otevřený pro apple i android a může mít vlastní napojení na mobilní data.

 

Výbava do terénu

Vůbec poprvé je u značky použita přední kamera. Umožňuje snadno vidět překážky vpředu v terénu nebo ve městě. Je umístěna na mřížce chladiče a má funkci samočištění, které zajistí, že výhled zůstane jasný i při těch nejdivočejších dobrodružstvích. Lak vozu je odolný proti povětrnostním vlivům a prachu.

 

Hudba s sebou

Mezi další možnosti patří Premium Alpine Audio system s 9 reproduktory se zadním subwooferem, 552 W, 12 kanálovým zesilovačem a přenosný bezdrátový reproduktor Bluetooth. Bezdrátový reproduktor se nachází za zadními sedadly a za jízdy se dobíjí.  Reproduktor je voděodolný po dobu 30 minut až do hloubky 90 cm. Může být také spárován s reproduktorem jiného Jeep Gladiator a je schopen nabíjet další zařízení, když je připojeno k jeho USB portu. Tyto funkce umožňují zákazníkům vzít si hudbu s sebou na jakoukoliv cestu, ať už jejich cesta končí na pláži, nebo pokračuje na extrémních terénních stezkách.

Luděk Kortus, foto Jeep