Caddy 5 přijíždí na start

19.01.2021
Pátá generace Volkswagen Caddy startuje od ledna u českých dealerů. K dostání bude jako městský rozvážkový vůz Caddy Cargo, univerzální pracovní vůz pro živnostníky Caddy Kombi, kompaktní rodinné MPV Caddy, a kempovací vůz Caddy California.

Nový Caddy se nabízí jako univerzální pracovní vůz „Caddy Kombi“ určené zejména pro živnostníky, kompaktní rodinné MPV v nově nakonfigurovaných výbavových liniích „Caddy“, „Caddy Life“ a „Caddy Style“ nebo jako městský rozvážkový vůz ve verzích „Cargo“. Všechny verze lze pořídit také jako „Maxi“ s dlouhým rozvorem a širšími bočními dveřmi v prostoru pro cestující nebo náklad. Na trh v České republice přichází Caddy 5 právě nyní.

Další modely na jaře

V průběhu roku 2021 rozšíří nabídku rovněž nově vyvinutý Caddy California, kempovací automobil jako nástupce modelu Caddy Beach. Na přání mimo jiné poprvé s kuchyňkou, panoramatickou skleněnou střechou a novým stanem. V závislosti na verzi od jara 2021 bude k dispozici také s pohonem všech kol 4MOTION. Nový Caddy PanAmericana jako originální crossover MPV a SUV přijde na trh rovněž v roce 2021 jako vrcholná verze modelů 4MOTION a nástupce modelu Caddy Alltrack.

Design a nová vnější výbava

Přechod na platformu MQB umožnil prodloužit rozvor z 2682 na 2755 mm. Exteriér až sedmimístného modelu Caddy byl vylepšen mnoha novými prvky. Mezi ně patří velké panoramatické střešní okno nebo na přání dodávané elektrické dovírání bočních posuvných dveří a zadních výklopných dveří. Ve vrcholné verzi „Style“ jsou sériově dodávané přední i zadní LED světlomety. Poprvé výbava zahrnuje bezklíčkové odemykání vozu „Keyless Access“ s tlačítkem pro spuštění motoru.

Jeden z největších interiérů v segmentu

Caddy Cargo nabízí nákladový prostor o objemu 3,1 m3. V modelu Caddy Cargo Maxi je k dispozici objem 3,7 m3. Maximální šířka mezi podběhy je 1230 mm, což umožňuje naložit dvě palety napříč. Nový Caddy Maxi Cargo navíc umožňuje naložení europalety bočními posuvnými dveřmi díky jejich rozšíření na více než 840 mm. Šířka u předchůdce byla 701 mm. Maximální délka nákladového prostoru až k přepážce je 1797 mm (Cargo), resp. 2150 mm (Cargo Maxi).

5 nebo 7 míst

Kombi a osobní verze v krátkém rozvoru se sériově dodávají s pěti sedadly, osobní verze Caddy Maxi budou sériově sedmimístné. U krátké verze lze objednat vůz také se třetí řadou sedadel. Novinkou je možnost demontovat jednotlivá sedadla ve třetí řadě, což zvyšuje variabilitu na maximum. Také druhou řadu sedadel lze několika snadnými úkony demontovat. Kombi a rodinné MPV nabízí objem zavazadlového prostoru až 2556 litrů. Při obsazení pěti sedadel je k dispozici zavazadlový prostor o objemu 1213 litrů do výšky střechy nebo 760 litrů do výšky opěradel zadních sedadel.

Nová přístrojová deska

Jedním z uživatelských rozhraní jsou buď analogové přístroje s digitálním multifunkčním ukazatelem nebo na přání dodávaný nový digitální panel přístrojů „Digital Cockpit“. V závislosti na výbavě sériově nebo na přání se dodávají audio systémy a navigační systémy s dotykovými displeji třech velikostí. Panelu přístrojů „Digital Cockpit“ a 10“ displej vrcholného navigačního systému „Discover Pro“ vytváří novou digitální přístrojovou desku „Innovision Cockpit“.

Dotykové plochy místo otočných ovladačů

Další novinkou ve výbavě nového Caddy jsou digitální dotykové plochy pro ovládání funkcí osvětlení, audiosystému a menu. Otočný ovladač světlometů byl nahrazen ovládací plochou pro funkce z oblasti „světla a výhled“, umístěnou na levé straně vedle volantu, v jedné úrovni s panelem přístrojů a informačním a zábavním systémem. Další ovládací panel je umístěn pod centrálním informačním a zábavním systémem a klimatizací.

Asistenční systémy

Mezi nové asistenční systémy patří „Travel Assist“, který poprvé v užitkovém voze Volkswagen umožňuje asistovanou jízdu v celém rozsahu provozních rychlostí. Nový je také sériově dodávaný asistent pro odbočování vlevo, který je součástí systému „Front Assist“. Asistent pro odbočování dokáže zabránit kolizím s protijedoucími vozidly. Další novinkou pro model Caddy je „Trailer Assist“, který se poprvé dodává pro městské rozvážkové vozy segmentu A. Asistenční systém známý z modelu Crafter významně usnadňuje couvání s přívěsem.

Luděk Kortus, foto Volkswagen